Neuvěřitelná nabídka: Opustený hotel v Queenslandu na prodej za symbolickou cenu s obrovským potenciálem!

Známý hotel s 66 pokoji, který už přes deset let není v provozu, je nyní na prodej.

Rockhampton Plaza Hotel, nacházející se na ulici George 161 v centru Rockhamptonu, byl uveden na trh poté, co soud nařídil jeho prodej.

Tato sedmipodlažní budova, uzavřená od roku 2014, čelila loni příkazu k sanaci místa kvůli stížnostem na jeho chátrající stav.

Fotografie z nabídky ukazují, že mnoho oken je zazděných, zatímco některá ve vyšších patrech byla rozbitá.

Okolo areálu je dočasné oplocení, zahrady jsou zarostlé a bazén je částečně naplněn zelenou vodou.

Opustený hotel zahrnuje konferenční centrum a bazén. Foto: realcommercial.com.au/buy

Hotel byl otevřen v roce 1977 a v roce 1996 ho od podnikatele Jamese Changa koupila společnost Chang Holdings Pty Ltd.

V roce 2019 představil Chang ambiciózní plán výstavby 38patrového mrakodrapu za 1,6 miliardy dolarů, který však nakonec nikdy nebyl realizován.

Místo toho hotel chátral až do současného stavu.

Budova se mezitím stala známou kvůli vloupáním, nelegálnímu přebývání, vandalismu a užívání drog, o místě tak padlo mnoho výzev k úklidu či přestavbě.

Loni radnice Rockhamptonu nařídila veřejný zdravotní zásah kvůli množství odpadu a zřídila dočasné oplocení, aby znemožnila přístup veřejnosti.

Pan Chang má na kontě více než 200 tisíc dolarů nezaplacených poplatků a přes 44 tisíc dolarů pokut za porušení protipožární bezpečnosti.

Areál plný odpadků je obehnán dočasným oplocením, okna jsou zazděná, aby se předešlo vniknutí neoprávněných osob. Foto: realcommercial.com.au/buy

Nemovitost prodávají aukční společnost Lloyds v partnerství s realitní kanceláří Ray White.

Lee Hames, provozní ředitel Lloyds Auctions, označil místo za „nadějný developerský projekt“.

„Těší nás, že ho můžeme nabídnout a předat někomu, kdo z toho dokáže vytvořit něco hodnotného,“ uvedl.

„Komunita Rockhamptonu o to stojí, protože hotel se za poslední roky stal spíše zakrývačem pohledů.“

Pozemek o rozloze 4047 m² pravděpodobně projde přestavbou po demolici stávajícího hotelu. Foto: realcommercial.com.au/buy

Pan Hames očekává, že nový majitel hotel pravděpodobně zbourá a začne projekt od začátku.

„Pracovat se základy stávající budovy může být možné, ale podle mě bude nutné ji zdemolovat a celou lokalitu přebudovat,“ říká.

Rockhampton se navíc připravuje na pořádání veslařských a kanoistických soutěží na řece Fitzroy v rámci olympiády 2032, což zvyšuje poptávku po krátkodobém ubytování v regionu.

„Vidíme zde velkou příležitost,“ dodává Hames. „Poptávka poroste s blížícím se rokem 2032.“

Region Rockhampton ročně přivítá 641 tisíc domácích turistů a 30 tisíc zahraničních návštěvníků, uvádí místní radnice.

Hotel bude prodán aukcí 21. května. Pan Hames potvrdil, že aukce proběhne přímo na místě a současně bude přenášena online s počáteční nabídkou 1 dolaru.

Nejnovější zprávy z trhu komerčních nemovitostí

Získejte nejaktuálnější zprávy a pohledy přímo do Vaší schránky.

Přihlaste se

Jakub Pozvolný
Jakub Pozvolný

Autor, který sbírá a testuje jednoduché vychytávky pro lepší každodenní život. Miluje čisté postupy, automatizaci a tipy, které šetří čas i peníze.

Articles: 1093

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *