Výživový plán

Výživová doporučení a sestavení výživového plánu

Cílem mých konzultací je v první řadě spolu s klientem dosáhnout toho, aby nepotřeboval podrobný výživový plán na každý den, kdy bude úzkostně vážit každou ingredienci, striktně dodržovat každé slovo a ve finále skončí proto, že se tím vším ještě více vystresuje.

(Foto: L. Brožíková)

Jde mi o to, abyste ve výsledku byli schopni se stravovat pestře, hodnotně a smysluplně na základě vlastní úvahy s ohledem na aktuální stav svého organismu.

Výživová doporučení jsou pravidla, která byste měli, pokud chcete dosáhnout cíle, s nímž jste za mnou přišli, dodržovat. Mohou být doplněna informací o vhodnosti zařazení pohybových aktivit do Vašeho programu a jinými doporučeními v oblasti životosprávy. Na konzultaci si pište poznámky, souhrn doporučení Vám následně pošlu i elektronickou poštou.

Pokud budete mít zájem, na začátku vám vzorový výživový plán ráda sestavím. Protože by však strava měla být pestrá a vy byste neměli být otrokem přesně nadiktovaného jídelníčku, berte, prosím, ve vlastním zájmu výživový plán jako orientační pomůcku, která Vám pomůže dosáhnout dlouhodobé změny a poslouží na začátku, kdy můžete mít nových pravidel ve výživě lidově řečeno „nad hlavu“.

(Foto: L. Brožíková)

A jedna důležitá informace na konec: nechtějte všechno změnit najednou, takové pokusy mívají, bohužel, krátké trvání. Pokud budete změny zavádět postupně, POZVOLNA dosáhnete svých cílů. Některých rychleji, jiných pomalu, jiné poupravíte… Rychlá řešení bývají, jak známo, krátkodobá.