Tvořivost

Říká se, že, jsme-li v přítomnosti, otevírá se potenciál naší tvořivosti. Dlouho jsem tomu rozuměla jen zčásti a cítím, že to tak je stále, mysl je na to krátká. Tvořivost jsem vnímala nejprve, když přicházela v situacích, kdy bylo potřeba vykonávat každodenní činnosti, obvykle egem ne příliš oblíbené. Najednou šly samy od sebe, nebyl k nim žádný odpor. Jen se konalo a člověk z nich začal cítit radost. A tak nějak to pokračuje a prohlubuje se to.

Překvapila mě další věc. Najednou se vědomí ve mně začalo projevovat tvorbou něčeho, co bych možná ani nenazvala poezií, prostě něčím takovým. Kromě nějakých pokusů v mládí, které má za sebou snad každý, jsem se tomuhle typu psaní nikdy nevěnovala. Pravda je, že to začalo přicházet, když jsem se dostala na určitou rovinu vnímání, kdy to, čemu říkáme většinou ego, začalo dost podstatně ustupovat a v hlubokém klidu přítomnosti jsem se začala ocitat stále častěji.

Najednou začaly vznikat řádky, které pomáhají k pochopení života především mně samotné. Přijímám i to, že to, co se děje, mysl moc nechápe, jen se vlivem toho nějak vyvíjí. Nechávám, ať se to děje a výsledek přinese život. Jedno jaký.

Objevnou cestu všem ♥

Martina

(30. 1. 2023)

Přehled textů zde.

Přihlášení k odběru novinek Pozvolna k sobě zde.

Objednat konzultaci/terapii zde.