Regresní terapie

(Foto: L. Brožíková)

Regresní terapie přináší možnost řešení psychických i zdravotních problémů nejrůznějšího rázu. Využívám  metodu HLUBINNÉ ABREAKTIVNÍ PSYCHOTERAPIE (HAP).

 

 

 


  •  Co je regresní terapie (RT)

RT je alternativní terapeutická metoda. Jako taková se zaměřuje na zrušení vlivu dosud prožitých traumatizujících událostí na naše fyzické zdraví a psychiku, pomáhá pochopit souvislosti dosud prožitého a  prožít vědoměji následující období života .


  • Co je hlubinná abreaktivní psychoterapie (HAP)

Jedná se o metodu, kterou u nás rozvinul a vyučoval Andrej Dragomirecký. Při HAP terapeut pracuje s klientem za jeho plného vědomí. Metoda umožňuje klienta vést k odreagování, tj. abreakci traumatizujících událostí z minulosti. K abreakci dochází opakovaným procházením traumatizující události tak dlouho, dokud na ni má klient nějaké fyzické nebo emocionální reakce.

Metodou lze účinně podpořit řešení nejrůznějších problémů fyzického těla i psychiky – závislosti, fóbie, migrény, bolesti hlavy, zad i jiných částí těla, problémy se smysly (zrakem, sluchem atd.), poúrazové a jiné posttraumatické stavy, poruchy příjmu potravy a nejrůznější trávící problémy a další psychické i fyzické potíže. Na velmi hluboké úrovni dochází k vytvoření podmínek pro odeznění tělesných i psychických symptomů. Pocit úlevy bývá okamžitý, odeznění fyzických a psychických problémů nastává postupně, pokud již nenastaly nevratné změny. Úspěch terapie je přímo závislý také na aktivním přístupu klienta.


  • Účinky RT, resp. HAP

– vede ke zkvalitnění a vědomějšímu prožívání života po terapii,

navrací energii, vitalitu, chuť do života, přináší novou perspektivu,

– po RT dochází k postupnému odeznění různých fyzických i psychických  potíží, neboť jejich příčiny  jsou uloženy v našem podvědomí,

pomáhá porozumět souvislostem našeho života a pochopit smysl života, naše životní poslání.

Podmínkou úspěchu RT ve smyslu životních změn v budoucnu je ochota klienta na sobě dále pracovat.


CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Jestli regresní terapie je to pravé pro Vás, si můžete orientačně ověřit na záložce JE REGRESE PRO MĚ?

Zde mi můžete  POSLAT DOTAZ, kde mi přiblížíte svůj problém. Odpovídám obratem do 1, max. 2 dnů.

Při zvažování regresní terapie doporučuji Vaší pozornosti záložku PODPORA PŘED REGRESÍ.

Pokud jste si jistí a konzultovali jste to se mnou,  můžete si OBJEDNAT TERAPII.