MĚJTE RÁDI SEBE I JÍDLO! :-)

CHCETE NAJÍT A UDRŽET SI SVOU OPTIMÁLNÍ VÁHU? MĚJTE RÁDI SEBE I JÍDLO! :-)

Trvale se zbavit nadváhy nebo podváhy, tj. dosáhnout a udržet si svou optimální váhu bez útrap a výkyvů spojených se zkoušením nejrůznějších „diet“, stresováním se hodnotou BMI a dalšími strašáky lze pouze nalezením láskyplného vztahu k sobě, uvědoměním si svých postojů k jídlu a jejich vědomou harmonizací. Pokud se nám toto podaří, máme vyhráno. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti.

Co je třeba udělat?

  1. Dopřejme si svobodu, absolutně zapomeňme na „diety“, BMI a podobné lidské vynálezy, které nám víc škodí, než slouží. Každý jsme originál a většina z nás prostě není geneticky ani jinak určena k tomu, být modelkou nebo modelem s BMI mezi 16 a 18. Znamená to obrovskou úlevu. Nemusíme se všichni nacpat do důmyslně vytvořených škatulek, které nás stresují.
  2. Nalaďme se na to, co naše tělo skutečně potřebuje – tj. začít vnímat zejména okamžik, kdy mám skutečně hlad, což ve většině případů lidí s obezitou, nadváhou nebo naopak váhou příliš nízkou je klíčový problém, který není tak banální, jak by se mohlo zdát. Zde mnoho lidí potřebuje pomoc.
  3. Ve chvíli, kdy máme skutečně hlad, se najezme tím, o čem víme, že našemu tělu právě v tuto chvíli udělá skutečně dobře. Nehrozí potom přejídání ani to, že se najíme nedostatečně nebo sníme něco, co nám uškodí. V tomto bodu lze zkoumat, co všechno lze jíst a jak to na nás působí. Může to být docela zábava, protože mnoho z nás má jídelníček zoufale jednotvárný, právě díky nejrůznějším omezením, které jsme v průběhu života přijali.
  4. Ještě jednou na závěr: Mějme se rádi a naučme se poslouchat svou intuici, dojdeme tak naprosto přirozeně ke konzumaci právě pro nás nejlepších potravin, nebudeme si vyčítat, že jsme snědli něco „nezdravého“ nebo „špatného“, protože tyto pojmy vyloučíme ze slovníku. Proto mějme rádi v první řadě sebe. Láska k sobě je tím největším darem i pro naše okolí. Zajistíme si tak harmonii nejen v oblasti stravování, ale v celém životě a bude nám dobře.

Tak můžeme POZVOLNA 🙂 a natrvalo dosáhnout své optimální váhy odpovídající věku, typu postavy, pohlaví a všemu ostatnímu, co nás činí jedinečnými.

Zkrátka: POKUD SE DO TOHO S CHUTÍ PUSTÍME, BUDE NÁM SKVĚLE, PROTOŽE NÁM NEBUDE NIC CHYBĚT.

Pokud potřebujete pomoci se vztahem nejen k jídlu, jsem tu pro Vás. Pište na martina.pribylova@pozvolna.cz. Kromě jména a telefonu, prosím, uveďte i problém, který chcete řešit. Ozvu se za účelem domluvy termínu konzultace.

S láskou a úctou

Martina Přibylová