Příběh z regrese 2.

Stres z matky a nenarozený starší bratr

Klient kolem 35 let mě vyhledal z důvodu, že by se rád zbavil stresu, který má z chování své matky, která mu často telefonuje a plánuje jemu a jeho rodině život. Situace se stává stále neúnosnější. A klient se tak opakovaně dostává do situací, kdy se musí rozhodovat mezi přáními matky a přáními svými a své rodiny.

Po projití několika událostí jsme se dostali k procházení prenatálního života a porodu, kde byla ukryta klíčová situace. Klient celé období prenatálního vývoje vnímal dělohu matky jako temnou kobku, ze které není úniku a necítí se tam dobře.  V průběhu regrese se ukázalo, že je v děloze ještě s duší svého bratra, která tam zůstala po předchozím potratu matky. Proto se děloha stala kobkou. V průběhu procházení prenatálního období měl klient výčitky, že on žije, zatímco jeho starší bratr zemřel. V jedné fázi sám uvažoval o tom, že odejde i on. Po opakovaném procházení prenatálního období se nakonec klient těšil, až se narodí a bude žít svůj život. Věděl, že život nebude snadný, ale že stojí za to. Klient však i při posledním procházení této události měl stále pocit, že má v srdci kolík, který se objevil při několikátém procházení prenatálního vývoje. Ukázalo se, že jde o přivtělenou duši jeho nenarozeného staršího bratra. Po odvedení přivtělené duše svého bratra klient cítil obrovskou úlevu, zejména v srdeční oblasti.

Stres z matky byl spojen se stresem z toho, že u klienta přetrval podvědomý pocit, že žije na úkor svého bratra. Matka si patrně potrat sama vyčítala a její výčitky vůči sobě samé přijal za své v době prenatálního vývoje i sám klient.  Podvědomě ho potom provázely celý dosavadní život. Matka klienta potom v dětství zahrnovala přehnanou péčí a kontrolou, která se v dospělém období změnila v neustálé požadavky, které neblaze zasahují do života nejen klientovi, ale i celé jeho rodině.

Protože druhé lidi měnit nemůžeme, je nyní po regresi na klientovi, aby dál pracoval na změně svého vnitřního postoje k matce, která se na něj stále obrací i s banálními záležitostmi.  Vzhledem k tomu, že měl přivtělenou duši nenarozeného staršího bratra, pravděpodobně celý dosavadní život sdílel i některé emoce jeho duše. Po odvedení bratrovy duše ho některé dosavadní pocity přestaly provázet. Jak už však bylo řečeno, na změně vztahu s matkou a pocitů, které od ní přejal už v období prenatálního vývoje, bude klient muset dál trpělivě vědomě pracovat.