Příležitost

 


Když se dívám na předchozí texty, vidím, jak všechny stále směřují a krouží okolo téhož. Okolo neměnného, věčného a nepopsatelného, okolo toho, co nazývám čistým vědomím, naší podstatou.

Na březen přišlo téma PŘÍLEŽITOST

Co se vám teď vybavilo?

Po myšlenkách na to, co vše můžeme vnímat a vnímáme jako příležitost, a většinou tak vnímáme v tomto světě zejména to, co nám může přinést něco, co považujeme za pozitivní, po těchto myšlenkách přišlo jediné: PŘÍLEŽITOSTÍ JE CELÝ NÁŠ ŽIVOT, KAŽDÝ JEHO OKAMŽIK!

V každém okamžiku rozhodujeme o tom, co bude dál. Vším, co myslíme a co děláme právě teď, si připravujeme budoucnost.

Píšu to v pohnuté době plné emocí.

I když tomu teď možná nebudete věřit, jediné, čím můžeme sobě i světu skutečně pomoci, je pozornost věnovaná vlastnímu vnitřnímu klidu. O ten nás nikdy nikdo ve skutečnosti nepřipravil a nepřipraví. Je stále naší součástí, naší podstatou, kterou jsme propojeni. Jen pokud vycházíme z tohoto klidu, potom v každém okamžiku přesně víme, co dělat. Pokud vycházíme z rozbouřené mysli, nefunguje to a zpravidla se řítíme někam, kam ve skutečnosti nechceme.

Vše, co se nám tady na Zemi děje, můžeme vnímat jako příležitost, a to zejména jako příležitost žít. Nebojme se konat i nekonat. Pokud cítíme, že máme něco udělat, udělejme to, pokud cítíme opak, i tehdy svou intuici poslechněme. Tj. učme se poslouchat srdce, vnitřní hlas…, příležitost je v každém okamžiku.

Ve chvíli, kdy o tom, zda konat, nebo ne, začneme přemítat, bývá to signál, že to není to pravé. Proč? Protože v tu chvíli už bychom nejednali z přítomnosti a začínáme se ztrácet v úvahách co by kdyby a jak to udělat nejlíp. Intuice je v takové chvíli v pozadí. Nadbytečnými úvahami tak bereme prostor proudu života…

Pokud totiž opravdu děláme něco ze srdce, z toho zmíněného impulsu, uděláme to, a nepřemýšlíme o tom, proč. Jenom víme, že to tak má být a děláme, co je třeba. Tak prosté to je.

Komplikujeme si to svou myslí a ztotožněním s jejími obsahy, které vycházejí z neprospěšných programů, vzniklých zpravidla jako obrana před strachem z bolesti, jedno, jestli psychické nebo fyzické.

Plýtváme proto příležitostmi? Ano i ne. V danou chvíli vždy žijeme, jak umíme a není třeba nic vylepšovat.

Příležitost čeká v každém okamžiku a pro každého je v něčem jiném.

❤ Martina

Přehled článků 2022 zde.

Přihlášení k odběru novinek Pozvolna k sobě zde.

Objednat konzultaci/terapii zde.

Přihlásit se na setkání zde