Vstup do života, nový začátek

 

Vezměme toto téma jako jakýkoliv začátek.

V našem duálním světě používáme lineární čas a pro mysl většiny z nás je těžké si uvědomit a přijmout, že vše se děje právě teď. A jak je to tedy potom s jakýmkoliv začátkem? Neexistuje a neexistuje tedy ani konec? Ano, je to tak. V přítomném okamžiku, v jednotě.

Pokud se pohybujeme v duálním světě, začátky a konce existují. A vytvářejí nám problémy.

Uvědomme si, jak je to se začátky. Jak, když má něco začít, vkládáme do toho naději. Potom jsme zklamaní, když se věci nedějí podle našich představ, nebo nadšení, když je tomu naopak.

A jak v nadšení z nějakého cíle, který jsme si stanovili s vidinou, že až ho dosáhneme, bude nám už konečně dobře, na sebe toho hned na začátku naložíme tolik, že to není v lidských silách zvládnout.

A tak je to s mnoha začátky. Díky té námi vytvořené náloži potom ztrácíme síly a zjišťujeme, že cíl je v nedohlednu. Když cíle potom dosáhneme, jsme většinou zklamaní, že nám pořád ještě není dobře.

A když se nám potom podaří se naladit skutečně na sebe, tj. na vědomí, bytí…, najednou vidíme, že jsme se v cíli mýlili. Že by to jediné, co je důležité, byl opravdu přítomný okamžik? 🙂

Přehled článků 2022 zde.

Přihlášení k odběru novinek Pozvolna k sobě zde.

Objednat konzultaci/terapii zde.

Přihlásit se na setkání zde