Kompromis

Kompromis lze považovat za výhradní otázku duality, lidské mysli. Když s někým uděláme kompromis, znamená to, že slevíme z nároků svého ega ve prospěch nároků ega druhého člověka a naopak.

Když život plyne, kompromisy nejsou třeba. Vše se děje synchronně, nikdo neustupuje, nikdo se nesnaží nikoho převálcovat, vše se děje tak nějak přirozeně. Lze to vnímat i tak, že kompromis se potom děje sám, aniž by to někdo vnímal. Kdo už někdy něco pustil, nechal být, odevzdal vědomí nebo bohu, přestal se „snažit“ něčeho mermomocí dosáhnout, už to nejspíš sám zažil.

Dobrým začátkem je nelpění na vlastních představách o tom, jak by věci měly být. Jsou to totiž jen naše představy, druhý člověk je má jiné a přesto lze, v případě, že se poddáme proudu života, zapomenout na kompromisy. To co se děje, nepřitahujeme svobodnou vůlí z mysli, ale svým podvědomým vyzařováním. Vesmíru (vědomí) je jedno jestli něco chceme nebo nechceme, reaguje pouze na intenzitu našich myšlenek bez ohledu na jejich pozitivní nebo negativní náboj. Proto se nám často dějí právě věci, které tolik nechceme a to co chceme, je v nedohlednu. Ve skutečnosti záleží na tom, čemu věnujeme pozornost.

I lidský kompromis je v tomto ohledu tlakem dvou lidí (myslí) na sebe vzájemně míň tlačit. Logicky potom každá ze stran má pocit, že se něčeho vzdává ve prospěch něčeho/někoho jiného, vnímá pocit určitého nedostatku.

Řešením je netlačit, nechat věci vyvíjet a být aktivní přesně ve chvílích, kdy je to třeba. Potom plyneme a kompromisy pro nás ztrácejí význam, přestávají existovat. Někdy je třeba fyzická akce, jindy je přínosné zůstat „aktivně pasivní“ a počkat si.

Asi tušíte, kam mířím. Pokud jsme v přítomnosti, kompromisy neexistují. Je to jen otázka mysli, která produkuje myšlenky na základě podvědomých neprospěšných programů. Jednou z fází duchovního vývoje člověka je uvědomění, že není nic špatného na tom, ustoupit. A to paradoxně zejména v případech, kdy nás okolí může vnímat jako naprosté blázny a nerozumí nám. Jde to tehdy, když necháme ego chvíli spát a zkusíme, co se stane, když ustoupíme a danou záležitost necháme být.

Na druhou stranu, i kompromisy, stejně jako všechno, co v našem duálním světě vnímáme a žijeme, mají své nezastupitelné místo… J

Krásný listopad všem

Martina

Přehled článků 2022 zde.

Přihlášení k odběru novinek Pozvolna k sobě zde.

Objednat konzultaci/terapii zde.

Přihlásit se na setkání zde