Kdo jsem

K výživovému poradenství, přírodním doplňkům stravy i dalším znalostem a dovednostem, které lze využít k osobnímu rozvoji, mě přivedla vlastní zkušenost a touha dělat práci, která mě naplňuje a přináší mi radost.

V období, kdy jsem trpěla různými zdravotními problémy i nadváhou na hranici obezity, jsem zjistila, že přesto, že jím celkem zdravě, dělám ve svém stravování poměrně závažné chyby. Oči mi otevřel až kurz výživového poradenství, na který jsem se přihlásila v první řadě kvůli sobě. A nestačila jsem se divit.

Chyby jsem dělala nejen ve stravování, ale především ve vztahu k sobě samé. Došlo mi, že správná výživa a vztah člověka k sobě jsou neoddělitelné, je nutné pracovat na obojím, a to s vědomím, že každý jsme originál a že co funguje na jednoho, nemusí fungovat na druhého. Každý musíme hledat svou cestu. Proto ani nejrůznější typy diet nikdy nefungují na všechny.

Užívala jsem bylinné doplňky stravy, cvičila jógu, snažila se být co nejvíce na čerstvém vzduchu, věnovala se osobnímu rozvoji. Dokud jsem se však nezbavila řady mentálních bloků a traumat, nepřišla na kloub pro sebe správnému stravování, nenašla pro sebe to správné cvičení a spoustu dalšího, cítila jsem se jako na houpačce. Energie jsem měla střídavě málo nebo dost, kila se mě držela jako klíště a nedařilo se mi ani mít ráda samu sebe, přestože jsem si myslela, že se vztahem k sobě na tom zase nejsem tak zle. Že jsem na omylu, jsem zjistila po pár letech bezvýsledného snažení na několika frontách.

Na všechno člověk přichází postupně, nic se nedá uspěchat, má-li to mít kýžený účinek a dlouhodobé trvání. Můj vlastní vývoj mě tak dovedl až sem. Má práce mi přináší radost a je mi velkým potěšením, když Vám mohu zprostředkovat, co jsem se sama naučila a když s mou pomocí POZVOLNA, každý svým tempem, postupně dosáhnete alespoň části svých osobních cílů. A navíc, škola to je i pro mě, neboť vývoj nikoho z nás, dokud jsme tady, nikdy nekončí :-).

S úctou a láskou

Martina P.