Práce, která dává smysl

Letos se práce, zdá se, stala jedním z mých hlavních témat. Práce, v níž potřebuju vidět smysl a nacházet v ní sama sebe. Rozhodla jsem se věnovat své značce POZVOLNA, kterou jsem dosud rozvíjela jen velmi „pozvolna“ :-). Proč?

Příliš energie mi totiž brala dosavadní práce, které jsem, zejména mentálně, věnovala mnohem víc, než odpovídalo mému částečnému úvazku a zrazovala v ní sama sebe. Celá moje situace je výsledkem několikaleté a nikdy nekončící práce na sobě, která spočívá ve využívání všeho, co nabízím i v rámci svých služeb.

A co jsem si sama vyzkoušela? Zejména to, že pokud máme problémy v práci a chceme najít jinou, musíme nejprve změnit postoj v situaci, v níž se právě nyní nacházíme. Jinými slovy „změnit svoje vibrace“ tak, abychom přitahovali, co skutečně chceme. Jinak přitáhneme práci, kde najdeme zhruba to samé, co máme teď.

Čím jste chtěli jako malí být? Vzpomenete si na to ještě? Po jaké práci toužíte? Co děláte ve volném čase? Jaké činnosti Vás nejvíc baví? Jsou alespoň některé z nich součástí Vaší současné práce? Vnímáte svou práci jako svoje poslání? Nebo je pro Vás práce jen způsobem, jak získat peníze?

V prosinci jsem nakonec ze dne na den přistoupila na výpověď z organizačních důvodů, i když jsem to původně neplánovala a  ani nikdo z okolí to nečekal. Předpokládala jsem, že přejdu na stejnou pozici v organizaci, do které naše pracoviště dost absurdně přesunuli.

Na poslední chvíli jsem si ale uvědomila, že mi situace nahrává a byla bych blázen, kdybych jí nevyužila. Ve stávajícím zaměstnání jsem už nebyla schopná vidět žádnou perspektivu a ubíjelo mě.

A tak jsem se otevřela nové možnosti. Sice jsem nevěděla, co přesně udělám, jediné, co jsem věděla, bylo, že půjdu za tím, co skutečně dělat chci.

Věřím, že kdybychom všichni dělali práci, která nás baví, je nám vlastní a ladí s našimi niternými potřebami, celá společnost by vypadala úplně jinak. Byla by plná šťastných, svobodných a nadšených lidí se zdravým sebevědomím, kteří nepotřebují s nikým manipulovat, nikoho zneužívat, na nikom si vybíjet zlost nebo léčit svoje komplexy.

K lepší perspektivě své i svého okolí může přispět každý z nás. Tím, že se zaměříme na to, jak můžeme svou práci dělat s láskou a cítit se jí naplněni zatím třeba jen v maličkostech.

Najděme si čas na to, co nás skutečně baví a naplňuje, věnujme se, nezanedbávejme své koníčky, jsou pro nás zdrojem energie. A právě ony nám mohou pomoci naše vibrace zvyšovat.

V zaměstnání můžeme začít tím, že si začneme své stávající práce vážit, uvědomovat si na své práci, na spolupracovnících a nadřízených i pracovním prostředí to dobré, co na nich můžeme ocenit, děkovat za to a věřit, že směřujeme k takové práci, kterou skutečně chceme.

Oceňování nejprve zdánlivě neocenitelného bylo to první, s čím jsem začala. Během několika měsíců to přineslo nečekané výsledky. Uviděla jsem skvělou příležitost, jak se posunout dál. Děkuji za ni a jsem za ni vděčná.

Tak co? Přijdete v sobotu 22. 2. na seminář „Moje práce“? Jste srdečně vítáni!