Jak regresní terapie podporuje využití zákona přitažlivosti

(Foto: L. Brožíková)

Regresní terapie, v tomto případě metoda jménem hlubinná abreaktivní psychoterapie (HAP), podporuje efektivní využívání dalších metod osobního rozvoje, tj. i využívání zákona přitažlivosti.

Každého člověka traumatizují, resp. reaguje negativně na určité životní situace. Negativní reakce vytváříme na základě podvědomých negativních přesvědčení (vzorců), které mají původ v prožitých traumatizujících událostech z minulosti. Tyto negativní a život komplikující vzorce mají, až na výjimky, původ v současném životě.  Zpracovat traumatické události z minulých životů je nutné spíš výjimečně.

Pokud se jednoho dne rozhodneme pro vědomé řízení svého života a začneme například pracovat s pozitivními afirmacemi, nemusí nám fungovat. Proč? Protože v  podvědomí většiny z nás přetrvávají negativní přesvědčení a z nich vyplývající negativní očekávání. Znamená to, že afirmaci v tu chvíli nejsme schopni podpořit vyvinutím pozitivní emoce. Obávaná negativní přesvědčení (vzorce), resp. s nimi související události, potřebujeme nejprve vytáhnout na světlo, náležitě zpracovat a pochopit. Teprve potom můžeme vědomě pracovat na pozitivním přenastavení podvědomí, skutečně do hloubky pochopit fungování zákona přitažlivosti a začít tvořit život takový, jaký ho chceme mít.

Pokud člověk zvolí metodu hlubinné abreaktivní psychoterapie, po nalezení, odblokování a porozumění zásadním traumatickým životním událostem, může začít smysluplně pracovat na novém, pozitivním, nastavení podvědomých vzorců a začít tak často skloňované principy zákona přitažlivosti využívat naplno a s úspěchem. Zvýší se jeho chuť do života, jeho sebedůvěra, zlepší svůj vztah k sobě, roste jeho schopnost vyvinout pozitivní emoce spojené s představou toho, čeho chce dosáhnout. A to je klíčové. Když se vrátíme k afirmacím, postupně přestane vycházet z nedostatku a začne být schopen sestavit si pozitivní afirmace, které jsou s jeho podvědomím v plném souladu.

A život začíná být dobrodružnou cestou plnou radostného tvoření. 🙂

V případě zájmu o bližší informace, prosím, využijte Kontaktní formulář, kde napíšete svůj dotaz. Na regresní terapii se můžete objednat  prostřednictvím Objednávkového formuláře.

Martina Přibylová, 3. 11. 2019